BAĞCILAR MOTORLU KURYE, İSTANBULMOTORKURYE.ORG

Bağcılar İlçesinde Tüm Bölgede Hizmete Başladık.

Bağcılar, yol olarak genelde oturulan ve ikamet edilen bir bölgemizdir. İnsanlar ve evler arasından gidilerek varılan bir yerdir. Hele son bahar mevsiminde yapraklar sararmış ve yollara yapraklar dökülmüş çok harika müthiş bir manzara arz etmektedir. Ben her buradan geçince kendi eski hallerimi  hatırlıyorum. Bazen işim olmasada buralara gidiyorum. Nefes almak için. Çünkü buraların her sokağında eski hatıralar gözümde canlanıyor. İstanbul trafiğinde stresten kurtulmak için yapabilecek birşey yok malesef. Buralarda çok trafik olan bölgelerdendir. Zaten burası genel olarak ormanlarının içinde olmayan beton duvralarla bir bölgedir. Bu bölgede piknik alanları ve özel yerlerde mevcut değildir. Az yeşil alanlar vardır. Fakat ben daha çok doğal olarak motosikletler buralardaki mahalleleri gezmeyi seviyorum.

Bağcılar Hizmeti İle Mutlu Bir Yarınlara Diliyoruz

Buralara her gelişimde içime bir his doluyor. Her gün keşke diyorum buraya iş çıksada buralardan geçsem. Fakat bu yol yaklaşık Levent bölgesine on beş km lik bir otoban yolu olmasına rağmen ara sokaklarda ve caddelerde sadece tek yol yani bölünmemiş olduğu için hatalı sollamalardan dolayı kaza riski yüksek bir yoldur. Fakat Siz normal yolunuzdan gitsenizde karşıdan gelen adamlar biz motor olduğumuz için hiç kaçmadan sollamaya devam etmektedir. Buda bizi çok zor durumlara sokmaktadır. Ben bu tür insanlardan artık bıktım.

Ayrıca Bağcılar İlçesi İstanbul ilinde bulunan yaklaşık 40 İlçe içerisinde en fazla kalabalığa sahip yani nüfusa sahip ilçelerin başında hatta ilk başında gelmektedir. Burasının nüfusu bir milyonun üzerine çıkmaktadır. Bu bölge gerçekten çok kalabalık bir nüfusa sahiptir. Son yıllardaki Suriye li göçmen akımları bu nüfus artışını dahada tetiklemiştir.

Buraya nasıl giderim diye düşünürseniz artık buralara gitmek ölüm sayılıyor. Her taraf trafik. Tem otoban yolu Levent Seyrantepe üzerinden direk Mahmutbey gişelere gelmeden daha önce Bağcılar sapakaları bulunmaktadır. Ayrıca Çevreyolu tarafından Mecidiyeköy Sapağından Haliç köprüsünü geçtikten sonra Vatan Caddesi bağlantı yoluna Bayrampaşa sapağından ayrılıyorsunuz ve gene dört ve beşinci sapaklar Bağcılar sapağı olarak önünüze çıkmaktadır. Bağcılar bölgesi mahalle olarak dağınık ve yapısal olarak şekilsiz bir alana sahip bir bölgedir. Evlerin çoğu hala eski bina ve yapılardan oluşmaktadır.

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, istanbulmotorkurye.org

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, istanbulmotorkurye.org

Bir Cevap Yazın